THETAN GROUP ▪ Realitní kancelář
 

VAŠE SPOKOJENOST

Ceníme si vaší spokojenosti se službami naší společnosti a doufáme, že i nadále se k nám budete vždy rádi vracet.

Kontaktujte nás...

Rychlý kontakt
Tel: +420 608 90 90 60
reality@thetangroup.cz
Solní 240/5, 301 00 Plzeň

Zasílání novinek
ženská
 
 

VÝHODY EXKLUZIVNÍ SMLOUVY

 

Pro možnost zahájení prodeje vaší nemovitosti naším prostřednictvím je nutné s vámi míti uzavřenou Smlouvu o zprostředkování prodeje nemovitosti. V této smlouvě jsou uvedeny potřebné údaje, např. vaše osobní údaje (pokud je více vlastníků, tak i údaje ostatních osob), přesný popis nemovitostí dle výpisu z katastru nemovitostí, stanovení doby určité, dohodnutá prodejní cena a výše provize.

Smlouva může být exkluzivní či neexkluzivní. Exkluzivní smlouva znamená, že vaši nemovitost nemůže po předem sjednanou dobu prodávat (a nabízet) žádná jiná právnická či fyzická osoba mimo naší společnosti. Níže vás seznámíme s riziky neexkluzivního prodeje i s výhodami prodeje exkluzivního.

RIZIKA NEEXKLUZIVNÍHO PRODEJE

Na první pohled se může prodávajícímu zdát výhodné nabídnout nemovitost co největšímu počtu realitních kanceláří s vidinou co nejširší nabídky a inzerce.

Často se pak nemovitost objevuje v nabídce hned několika realitních kanceláří. Problém je v tom, že každá stanoví jinou cenu, a to často i bez předchozí dohody s prodávajícím. Tyto cenové rozdíly následně vyvolávají dojem neserióznosti a neprofesionality.

Jednání s kupujícím o ceně je tímto také problematičtější, protože jistá realitní kancelář může vyjednat slevu a prodávající se tak připraví o vyšší prodejní cenu u jiné kanceláře.

Pro kupujícího i realitní společnost nadále vzniká riziko právních sporů při složení závazné rezervační zálohy, kdy tato mohla být složena dříve jiným zájemcem v jiné realitní kanceláři.

V inzerci se také vyskytují rozdíly v popisu nemovitosti, které bývají často přímo protichůdné.

Z výše uvedených důvodů se pak velmi lehce může stát, že zájemci jsou nedůvěřiví a o nemovitost ztratí zájem a její prodej naopak trvá déle.

Když se nemovitost prodává neexkluzivně ve více realitních kancelářích, tak žádná z nich nemá jistý příjem, a tudíž k zakázce přistupuje pasivně a neinvestuje do ní. Prodávající je pak často na druhé koleji.

Další skupina prodávajících si chce nemovitost raději prodat na vlastní pěst. Toto řešení se ale také většinou neobejde bez komplikací. Spousta nemovitostí je zatížena různými břemeny, se kterými si často neporadí ani právník, který nemá tyto zkušenosti, natož prodávající jako laik. Zcela nejhorším řešením je stáhnout si vzory různých smluv z internetu a pokoušet se svou nemovitost a její prodej do nich „napasovat“.

VÝHODY EXKLUZIVNÍHO PRODEJE

Realitní kancelář má jistotu realizace obchodu jejím prostřednictvím, proto věnuje maximální úsilí, čas i finance činnostem vedoucím k rychlému a úspěšnému prodeji nemovitosti.

Nemovitost nabízí i inzeruje s veškerými získanými informacemi a je schopna vyjednat nejvýhodnější prodejní cenu.

Jedná s vámi pouze jeden makléř, který vás průběžně informuje o dané nemovitosti, provádí prohlídky a plně respektuje vaše časové možnosti i důvěrné informace spojené s prodejem.

Kupující není pod časovým nátlakem z obavy prodeje nemovitosti jinou realitní kanceláří, koupi může důkladně uvážit a skládat rezervační zálohu ve chvíli jistého úmyslu koupě.

Pokud bude v inzerci nemovitosti zmínka o exkluzivitě, eliminuje se tímto také situace, kdy u vašich dveří nečekaně zazvoní makléř jiné realitní společnosti s úmyslem získat vaši nemovitost. Tyto situace jsou velmi časté a značně obtěžující.

Pokud je smlouva podepsána na dobu určitou, nebo na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou, není třeba se exkluzivní smlouvy nijak obávat z důvodu pokuty apod. Pokud se nemovitost během dohodnuté doby neprodá, jste oprávněni smlouvu neprodlužovat, aniž byste platili jakékoliv sankce či náklady za inzerci apod.


 

© 2013 THETAN GROUP - všechna práva vyhrazena
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
web + design + webmaster